Gražūs, sveiki ir žvilgantys plaukai – tai tiek moterų, tiek vyrų svajonė. Deja, daugelis žmonių praranda plaukus dėl ligų, hormoninių problemų, genetinio polinkio ar senėjimo. Paprastai tai yra labai sudėtinga ir nepatogi situacija. Į pagalbą ateina perukai, kuriuos daugelis suvokia kaip kažką dirbtinio, o ne natūraliai atrodančio. Tačiau bėgant metams įvyko didelių perukų išvaizdos, kokybės ir medžiagų, naudojamų gaminant perukus, pasikeitimų.

Eik į parduotuvę

Perukai tada ir šiandien

Galima sakyti, kad perukai visada lydėjo žmones. Jau senovės egiptiečiai skusdavo galvas, natūralius plaukus keisdami perukais, ir tai darė daugiausia dėl estetinių sumetimų, bet ir norėdami apsaugoti nuo saulės spindulių. Jų gamybai buvo naudojami ir natūralūs plaukai, ir vilnos bei palmių lapų pluoštai. Egipte perukas buvo aukšto socialinio statuso ženklas. Perukų didybė patenka į 16–17 amžių, tačiau didžiausio populiarumo jie sulaukė XVIII amžiuje dėl Liudviko XVI. Tais laikais perukai liudijo savininko turtus ir padėtį visuomenėje. Britų imperijoje XVIII amžiuje perukai buvo svarbus teisininkų, teisėjų ir aukštųjų dvasininkų kostiumų elementas. Be to, Britų imperijoje, be perukų iš natūralių ir sintetinių plaukų, buvo paplitę ir ašutų perukai.

Šiais laikais perukai dažniausiai nešiojami dėl medicininių ir estetinių priežasčių, pavyzdžiui, slinkus plaukams dėl įvairių ligų ar genetinių polinkių. Tačiau labai dažnai, be medicininių priežasčių, perukus naudoja scenoje pasirodantys artistai, jie yra kostiumų elementai kostiumų baliuose ar teminiuose renginiuose.

Trumpas šviesiaplaukis sintetinis ombre perukas

Trumpas šviesiaplaukis sintetinis ombre perukas

Sintetiniai ar natūralūs perukai?

Kai susiduriame su pasirinkimu pirkti peruką, dažnai iškyla klausimas, ką rinktis – sintetinius ar natūralius perukus? Neabejotinas sintetinių perukų pranašumas yra jų kaina – jie yra daug pigesni nei natūralių plaukų perukai. Deja, jie turi ir trūkumų – pagrindinis jų trūkumas yra ilgaamžiškumas. Deja, sintetiniai perukai nėra garsūs savo ilgaamžiškumu ir yra linkę susipainioti ir skilti. Natūralių plaukų perukai garsėja savo ilgaamžiškumu, kokybišku apdirbimu ir geresne išvaizda – jie atrodo daug panašesni į natūralius plaukus, sruogos nesivelia ir nesivelia. Be to, natūralių plaukų peruką daug lengviau formuoti.

Tačiau jei norime atrodyti kuo natūraliau, reikėtų rinktis natūralaus plaukų peruką. Didelis šių perukų privalumas yra tai, kad jie yra jautrūs įvairiems formavimo tipams – tiesinimui, garbanojimui ir net subtiliam dažymui bei kirpimui. Dėl naudojamų medžiagų sintetiniai perukai netinka formuoti aukštoje temperatūroje ir negali būti dažomi.

Iš kokių medžiagų gaminami sintetiniai perukai?

Šiuo metu populiariausia medžiaga rinkoje yra kanekalonas, tačiau be to yra dar keletas medžiagų, iš kurių gaminami sintetiniai perukai. Šitie yra:

  • Modakrilas – sintetinė medžiaga, susidedanti iš akrilo ir polimerų. Didžiausias jo privalumas – ilgaamžiškumas, minkštumas ir natūralios formos išlaikymas po plovimo. Be to, puikiai imituoja natūralų plaukų išvaizdą, greitai džiūsta, lengvai formuojamas ir neblunka veikiamas UV spindulių,
  • Futura Fiber – tai sintetinis pluoštas, turintis labai aukštą stiprumo lygį, panašus į natūralius plaukus. Ši medžiaga labai atspari aukštai temperatūrai, todėl tinka visiems stiliams – net ir tiems, kuriems naudojamas tiesintuvas ar garbanojimo geležis, tačiau nerekomenduojama dažyti iš šios medžiagos pagamintus perukus,
  • Ultima Fiber – tai sintetinė medžiaga, kuri atrodo arčiausiai natūralių plaukų. Praktiškai neįmanoma atskirti peruko iš ultima pluošto pluošto nuo peruko iš natūralių plaukų, nes jie labai panašūs savo išvaizda ir prisilietimu,
  • Kanekalon – sintetinė medžiaga, dažniausiai naudojama perukų gamyboje. Atrodo kaip natūralūs plaukai, o jo pranašumas – didelis atsparumas saulės spinduliams ir mechaniniams pažeidimams. Daugelis pirkėjų renkasi perukus iš šios medžiagos, nes ji puikiai imituoja natūralų plaukų vaizdą, be to, perukai iš kanekalono yra pigesni nei perukai iš natūralių plaukų.

Sintetiniai perukai, nors ir puikiai imituoja natūralų plaukų vaizdą ir yra daug pigesni nei natūralūs perukai, taip pat yra mažiau patvarūs, taigi – juos reikia keisti dažniau. Paprastai po 1 metų sintetinį peruką reikėtų pakeisti nauju. Natūralių perukų atveju jų tarnavimo laikas siekia net kelerius metus.

Kaip išsirinkti peruką?

Jei jau apsisprendėme, kokio tipo peruką rinktis – iš natūralių ar sintetinių plaukų, pats metas pasirinkti jo spalvą ir ilgį. Geriausia rinktis peruką, kuriame jautiesi patogiausiai, tačiau galioja nerašyta taisyklė, kaip pasirinkti duotą šukuoseną pagal veido formą. Yra keletas veido formų:

  • Apvalus – tokiu atveju geriausia rinktis peruką, kuris lieknins ir pailgins mūsų veidą. Gerai atrodys perukas su švelniais kutais,
  • Kvadratas – čia puikiai tiks perukas su šešėlinėmis sruogomis arba tiesiais pakraščiais,
  • Ovalo formos – pečių ilgio perukai puikiai tinka šiai veido formai,
  • Ilga – geriausia šukuosena šiai veido formai bus palaidos, švelnios ir tiesios plaukų sruogos,
  • Širdies formos – prie šios veido formos puikiai tinka beveik bet kokios rūšies šukuosena.

Sintetinis perukas vs natūralus perukas – kaina

Sintetinių ir natūralių plaukų perukų kainos labai skiriasi. Tokį skirtumą lemia naudojamos medžiagos, o natūralūs plaukai, kaip žinia, yra daug brangesni nei perukams gaminti naudojami sintetiniai pluoštai.

Sintetinių perukų kainos svyruoja nuo 300 iki 1600 PLN, o natūralūs perukai kainuoja nuo 2500 iki net 5000-6000 PLN. Natūralių perukų kainos daugiausia priklauso nuo jų gamyboje naudojamų plaukų tipo, ilgio ir nuo to, ar jie buvo pagaminti mašina, ar rankų darbo.

Kaip turėčiau prižiūrėti savo peruką?

Perukas, kaip ir natūralūs plaukai, reikalauja kasdienės priežiūros. Peruką reikia švelniai šukuoti ir prieš nešiojant jį gerai papurkšti specialia dulksna, kurios dėka plaukai nebus pernelyg statiški. Sintetinio peruko negalima plauti per dažnai – geriausia kas 2 savaites (ir bent kartą per mėnesį) su specializuotu šampūnu. Išplovę peruką švelniai nusausinkite rankšluosčiu ir leiskite išdžiūti kambario temperatūroje. Būtinai nešukuokite šlapio peruko! Išdžiovinus, tiesiog uždėkite ant jo pirštus ir perukas turėtų grįžti į pradinę formą. Natūralus perukas reikalauja dažnesnio valymo – vidutiniškai kartą ar du per savaitę. Natūralų peruką išplauname ir išdžioviname taip pat, kaip ir sintetinių perukų atveju.

Kur nusipirkti peruką?

Sintetiniai perukai skiriasi ilgiu, spalva, apdirbimu ir gamyboje naudojamomis medžiagomis. Perukų galime nusipirkti daugelyje vietų, įskaitant internetą, medicinos parduotuves ir perukų salonus. Kur geriausia pirkti peruką?

Geriausias pasirinkimas bus specializuota perukų parduotuvė . Parduotuvėse, kurios specializuojasi šio tipo gaminių prekyba, yra didžiausias perukų pasirinkimas, jų spalvos ir ilgiai. Be to, šiose parduotuvėse suteikiama galimybė įsigyti perukų žmonėms, norintiems „tam laikui“ pakeisti savo išvaizdą bei tiems, kurie planuoja įsigyti peruką ilgam laikui dėl plaukų slinkimo dėl progresuojančios ligos ar senėjimo. organizmas. Be perukų, specializuotoje parduotuvėje rasite aksesuarų ir perukų priežiūros priemonių, tokių kaip šampūnai, kondicionieriai ir balzamai, taip pat šepečiai ir šukos. Be to, specializuotose parduotuvėse galime tikėtis profesionalių patarimų ir pagalbos.

Viena iš specializuotų vietų – perukų parduotuvė Tanieperuki.pl. Šioje parduotuvėje yra didžiulis europietiškų plaukų natūralių perukų, sintetinių kanekalono ir dirbtinių medžiagų bei aukštos kokybės natūralių ir sintetinių plaukų mišinių perukų pasirinkimas.

sintetinių perukų priežiūra

sintetinių perukų priežiūra

Perukų rūšys

Yra trys pagrindiniai perukų tipai:

  • Sintetiniai plaukų perukai – tai palyginti pigūs perukai ir dažniausiai perkami tam, kad būtų dėvimi retkarčiais. Šiai grupei priskiriami ir perukai, kuriuos gali nešioti žmonės, kurie prarado plaukus dėl progresuojančios ligos ar senėjimo – tai vadinamieji. aukštos kokybės sintetiniai perukai iš kanekalono, kuris puikiai imituoja žmogaus plaukus tiek savo išvaizda, tiek elgesiu,
  • mišrių plaukų perukai – tai perukai, kurie yra pigesnis pakaitalas, lyginant su 100% natūraliais perukais. Jie yra pigesni nei perukai iš natūralių plaukų ir labai gerai imituoja jų išvaizdą,
  • natūralūs perukai – patys brangiausi perukai rinkoje. Jie yra puikus pasirinkimas žmonėms, kuriems rūpi kuo natūralesnė išvaizda ir kokybiškas darbas.

Perukų dažymas ir pjaustymas

Ar galite kirpti ir dažyti perukus? Kiekvieno tipo perukai tinka kirpti, tačiau tai turėtų padaryti patyręs ir profesionalus žmogus. Sintetinių perukų dažymas nerekomenduojamas, nes tai gali nepataisomai sugadinti peruką. Natūralių plaukų perukų atveju galima švelniai tonizuoti plaukus, tačiau tokias procedūras rekomenduojame atlikti patyrusiam kirpėjui.

Apibendrinant, perukas pagal apibrėžimą yra galvos apdangalas, dažniausiai įmantrios šukuosenos pavidalu. Tačiau praktiškai tai yra būdas daugeliui žmonių atsikratyti savo kompleksų ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau prisiminkime ir tai, kad daugelis žmonių jį gali panaudoti kaip saviraiškos, trumpalaikio įvaizdžio keitimo formą.

Sintetiniai perukai, pritaikyti pagal jūsų poreikius

Aukšta kokybė, žemos kainos, greitas pristatymas

Eik į parduotuvę